Suat Yüksel kimdir | chpden ak partiye geçen belediye başkan adayı kim | suat yüksel chpden neden istifa etti | kaç yaşında nereli


Suat Yüksel kimdir? Ülkenin gündemine bomba gibi düşen bir son dakika gelişmesi yaşandı. CHP Diyarbakır Belediye Başkan Adayı olan Suat Yüksel, CHP’den istifa ederek AK Parti kadrosuna katıldı. Bu gelişmenin ardından internette konu hakkında araştırmalar başladı. Suat Yüksel kimdir, kaç yaşında, nereli, CHP’den neden istifa etti gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki Suat Yüksel kimdir? Neden CHP’den ayrılarak AK Parti’ye geçti? İşte tüm detaylar…

CHP’DEN İSTİFA EDEREK AK PARTİ’YE GEÇEN BELEDİYE BAŞKANI KİM?

CHP’de şoke eden bir istifa yaşandı.

Hakkari’nin Derecik ilçesinde CHP’den belediye başkan adayı olan Suat Yüksel, partisinden istifa etti.

Yüksel istifasının ardından AK Parti’ye geçti.

Yüksel’e rozetini, seçim bürosunda AK Parti Hakkari Milletvekili Husret Dinç taktı.

Yüksel, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den belediye başkan adayı gösterildiğini anımsatarak, “İçinde bulunduğum durumu tekrar gözden geçirerek CHP’nin HDP, İYİ Parti ve diğer partilerle yaptıkları zillet ve zilletin ötesine geçip illet ittifakı içerisinde olduklarının farkına vardım. Bu nedenle CHP Derecik Belediye Başkan adaylığından istifa edip Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldım.” dedi.

Vatanın bedava kazanılmadığını, bu uğurda nice canlar verildiğini vurgulayan Yüksel, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Nice şehitlerimiz, nice gazilerimiz var. Anladım ki CHP’nin HDP, İYİ Parti, diğer partiler, hatta bağımsızlarla yaptıkları illet ve zillet itikafının içerisinde olmama kesinlikle ve kesinlikle gönlüm razı olmamıştır. CHP’ye girdiğim günden bu yana bütün durumlarını, konuşmalarını analiz ettim ve şunun kanısına vardım; inanın ülkemizi, bölgemizi, halkımızı refaha huzura götürebilecek tek partinin AK Parti olduğu kanaatine vardım. Buradan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hepinizin huzurunda saygılarımı, hürmetlerimi sunuyorum.”

Yüksel, “Anladım ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi CHP’nin gerek bağımsızlarla, gerek HDP ile gerek İYİ Parti ile yaptığı istişarelerin yanlış olduğunu bütün Türkiye’ye özellikle Derecik halkına dile getirmek istiyorum. Yanlış bir durum içindeler. Zilletin içindeler. Zilletin ötesinde illetin içindeler.” diye konuştu.

SUAT YÜKSEL KİMDİR?

Detaylar geliyor…Kaynak

İlgili Haberler

Leave a Comment