Özhaseki’den Mansur Yavaş’a eleştiri – Milli Gazete


Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart Yerel Seçimlerine CHP adayı olarak giren Mansur Yavaş için açıklamalarda bulunan AKP adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş’ın eleştirilecek çok yönü olduğunu ancak kendi politika yapma tarzı olmadığını söyledi.

Ankara’daki seçime ilişkin Özhaseki, geçen ay Ankara’da kararsız seçmen sayısının yüzde 30 olduğunu ve bunları ikna etmeye çalıştıklarını söyledi.

Özhaseki, CHP’nin dün açıkladığı seçim bildirgesinin kendilerinin daha önceki programlarından alındığını savundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte mitinge çıkacaklarını da söyleyen Özhaseki, “2-3 ay önce yapılan anketlerde kararsız oranı daha fazlaydı, yüzde 30’lardaydı. Şimdi daha az, adaylar belli oldukça azaldı. 30 kişilik bir ekiple 3 ay kadar çalıştık. Daha çok sosyal projeler yazdık. AK Parti ve MHP’nin ortak adayıyım, AK Parti ve MHP’nin çok üzerinde bir oy alacağımı düşünüyorum.” dedi.

Özhaseki, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bizim avantajımız şu, adaylarımızı belirledik sahaya çıktık. Cumhurbaşkanımız da sahaya çıkacak seçmene belediyeciliği, neler yaptığımızı tabii ki anlatacak. Rakiplerimizin işi zor. Kavgalar, gürültüler, istifalar… Onlar sahaya çıkarken biraz zorlanacaklar. Biz kendi aramızda anlayış içerisinde adaylarımızı belirledik.”

Yapılan son yerel seçim anketlerde ise Ankara’daki kararsız oyların çoğunluğu dikkat çekmişti. 

Kaynak

İlgili Haberler

Leave a Comment