Hakan Çavuşoğlu’ndan önemli Bursa istatistiği: 17 yılda 50 milyar … (ÖZEL HABER) – Bursa Haberleri – Bölge Haberleri


TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Bursada Bugün TV ve 94.2 Radyo Bursada Bugün ortak yayınında Aysın Komitgan’ ın sunduğu Günaysın programının canlı yayın konuğu oldu. Genel siyaset ve yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hakan Çavuşoğlu, “2010 yılından itibaren CHP’nin genetiği ile oynandı. O tarihten sonra kurucu gücün partisi olmaktan çıktı. Kılıçdaroğlu ile CHP sosyolojisi zehirleniyor” dedi.

HABER MERKEZİ/BURSADABUGUN

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesaj veren TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, ” Toplumun yüzde 50′ sini kadınlar oluşturuyor. AK Parti’ de gerek hükümet gerek parlamentoda kadınlara öncelik verilmiştir. Kadının güçlenmesi, geleceğimizin güçlenmesine yönelik bir çaba olacaktır” diye konuştu.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN  AKTAŞ’A ÖVGÜ

AK Partinin Bursa teşkilatındaki yerel seçim çalışmalarını ele alan Hakan Çavuşoğlu, “Merkezi bütçeden son 17 yılda 50 milyar liralık kaynak aktarıldı. Bursa’da 2030 yılına kadar sağlık altyapısını tamamlamış olacağız. Şu anda 50 adet okulun  yapımı sürüyor, bittiğinde sayı 82 olacak ve tekli eğitime geçilecek. Alinur Aktaş, geçtiğimiz günlerde yaptığı lansmanda Türkiye’de yerel yönetim anlamında müthiş bir çalışmaya imza attı” diye bahsetti.

MİLLET İTTİFAKINA AĞIR SÖZLER

Yerel seçim sürecinde kurulan Millet İttifakını sert bir dille eleştiren, “2010 yılından itibaren CHP’nin genetiği ile oynandı. O tarihten sonra kurucu gücün partisi olmaktan çıktı. Kılıçdaroğlu ile CHP sosyolojisi zehirleniyor. HDP tüm kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz. HDP bugün PKK’yı, şiddeti kutsayan bir partidir. HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır. HDP yöneticileri, PKK tarafından belirlenmiştir. CHP’nin HDP ile ittifak yapması şiddetin dozunu artırıyor. Bu yapılan ittifakı herkes biliyor ancak onlar bunu dile  getiremiyor ” dedi.

 

Kaynak

İlgili Haberler

Leave a Comment